Foto: se svolením Samsung

Samsung údajně prodal miliony telefonů Galaxy s fatální bezpečnostní chybou

Co se týče bezpečnosti, v poslední době se společnost Samsung snaží. Byla nejen jedním z prvních velkých OEM výrobců, kteří na svých zařízeních uvolnili Android 12, ale dává si záležet i na řadě bezpečnostních aktualizací (společnost například slibuje čtyři roky aktualizací operačního systému Android pro svou nedávno představenou řadu Galaxy S22).

Možná bychom ale mohli říci, že se snaží zachraňovat svoji pověst. Podle bezpečnostních expertů z univerzity v izraelském Tel Avivu totiž v minulosti dodal Samsung miliony telefonů Galaxy různých generací s fatální bezpečnostní chybou, která mohla hackerům umožnit získat citlivé informace uživatelů. Konkrétně se výzkumníkům podařilo potvrdit bezpečnostní chybu u smartphonů Samsung Galaxy S8, Galaxy S9, Galaxy S10, Galaxy S20 a Galaxy S21.

Podle výzkumníků tyto modely telefonů neukládaly své kryptografické klíče správným způsobem, což znamená, že hackeři mohli snadno získat informace uložené v telefonech (např. hesla).

Pokud ale patříte mezi majitele některého z uvedených telefonů Galaxy a začínáte mít obavy. Pravděpodobně jsou zbytečné, tedy pokud jste si stáhli nejnovější aktualizaci. Společnost Samsung totiž byla o chybě informována ihned po jejím objevení a na opravě začala pracovat již v srpnu roku 2021, kdy začala zavádět opravu pro všechny modely. Aktualizace byla vydána v říjnu loňského roku. Pokud jste si proto od října své zařízení aktualizovali, vaše data v telefonu jsou v bezpečí. Pokud jste tak ale ještě neučinili, důrazně vám doporučujeme to co nejdříve napravit.

Zdroj: pocketnow.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.