Foto: Unsplash

Samsung ukázal, co umí jeho 200Mpx snímač

Samsung se svým 200Mpx snímačem fotoaparátu poprvé pochlubil v průběhu loňského roku. Od té doby se společnost posunula o krok dál a svůj snímač dále zdokonalila, nicméně i přesto se tato technologie dosud neobjevila v žádném zařízení. Společnost však dále pokračuje v propagaci snímače, a to dokonce do té míry, že fotografii pořízenou touto technologií vytiskla na obří plátno.

Toto plátno měří neuvěřitelných 616 metrů čtverečních. Pro lepší představu lze říci, že jde o rozlohu, která se rovná zhruba 1,5 plochy basketbalového hřiště. Jak jsme již zmínili, snímek byl pořízen pomocí 200Mpx snímače společnosti Samsung a celý projekt vznikl jako způsob, jakým společnost „skutečně otestovala hranice vysoce výkonného 200Mpx snímače a jeho kvalitu obrazu“. Tisk tak velkého snímku je velmi obtížný, protože pokud není obraz naprosto čistý, začnou se na větším výtisku objevovat vady. Jde tedy o dobrý způsob testování kvality snímače.

Přestože už společnost Samsung takto svůj 200Mpx snímač použila, v současné době je stále ve fázi testování. Při fotografování byl použit s ve spojení s vlastní deskou. A ačkoli společnost desku vybavila také adaptérem, který týmu umožnil připojit k ní objektivy DLSR, nakonec se Samsung rozhodl, že použije pouze snímač fotoaparátu tak, jak je. Nutno říci, že výsledek je skutečně skvělý a získané fotografie vykazují vynikající kvalitu.

Problematickým se ale ukázal být tisk. Snímek o velikosti 616 metrů čtverečních totiž bylo potřeba tisknout po částech. Celkem se jednalo o 12 kusů, které bylo nutné sešít dohromady, aby vznikl jeden obří snímek. I v rámci tohoto procesu se množství pixelů snímače vyplatilo, a to zejména pro možnost přiblížení a ořez snímků bez ztráty kvality.

Zdroj: xda-developers.com