Foto: se svolením Samsung

Samsung Unpacked se blíží, na co se můžeme těšit?

Společnost Samsung pořádá 1. února svou první akci Unpacked 2023. Hlavním lákadlem by měla být vlajková řada Galaxy S23. Jakých vylepšení se dočkáme a čím nás Samsung ještě překvapí?

Galaxy S23 Ultra potěší zejména vylepšením fotoaparátu. Leaker Ice Universe už dlouho poukazuje na to, že nejvyšší model S23 bude mít hlavní fotoaparát s rozlišením 200 megapixelů. Společnost sama pak odhalila snímač, který se velmi pravděpodobně v novince objeví. Jde o ISOCELL HP2, který slibuje neuvěřitelně detailní fotografie, 8K video při 30 snímcích za sekundu a zároveň velmi dobrý výkon i při slabém osvětlení. Přední fotoaparát naroste pravděpodobně na 12 Mpx a chybět nebudou ani dva 10Mpx teleobjektivy.

Galaxy S23 Ultra bude mít o něco plošší design než jeho předchůdce, 6,8palcový displej, pero S-Pen a až 12 GB RAM (ve hře je i 1TB).

Co se týče nižších modelů Galaxy S23 a S23+, neočekáváme žádné výraznější změny oproti předchozí generaci. Pravděpodobně se dočkáme známých 6,1 a 6,6palcových displejů řady Galaxy S22, 50Mpx hlavního fotoaparátu, 12Mpx ultraširokoúhlého objektivu a 10Mpx teleobjektivu. Telefony by se mohly dodávat s 256GB úložištěm.

Nicméně všechny modely S23 by se měly pochlubit procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, který zvýší jejich rychlost (oproti první generaci by mělo dojít až k 25% navýšení) a zároveň nabídne hardwarově akcelerovaný ray tracing pro realističtější osvětlení ve hrách. Druhá generace je o 40 % energeticky úspornější a kromě sítí WiFi 7 nabídne nouzovou satelitní komunikaci. Zajímavé je, že Samsung nejspíš použije Snapdragon 8 Gen 2 v Galaxy S23 ve všech zemích včetně Evropy.

Kromě nové řady telefonů bychom se na akci Unpacked měli dočkat také nového špičkového notebooku Galaxy Book 3 Ultra. Prozatím není zcela jasné, co všechno novinka nabídne, ale spekuluje se o OLED dotykové obrazovce. Očekává se také, že model Ultra přijde společně s konvenčnějším modelem Galaxy Book 3 Pro a konvertibilním modelem Galaxy Book 3 Pro 360.

Další produkty jsou spíše záhadou. S téměř stoprocentní jistotou se však na začátku roku nedočkáme nových sluchátek Galaxy Buds, nových telefonů řady Galaxy Z, Galaxy A ani nových hodinek Galaxy Watch.

Zdroj: engadget.com