Samsung uznal, že čtečku otisků prstů v displeji vlajkové lodi S10 lze snadno ošálit, rychle chystá opravu

Vlajkové lodi společnosti Samsung se staly v mnoha ohledech revolučními telefony. Byly například mezi prvními, které využívaly čtečku otisků prstů integrovanou v displeji. Šlo navíc o patentní ultrazvukovou technologii, která měla mít vyšší přesnost a rychlost než většina konkurence.

Ačkoliv se objevily drobnější potíže, až doposud se zdálo, že čtečka funguje tak jak má, rychle a spolehlivě. Jednomu britskému páru se však podařilo odhalit, že za určitých okolností nefunguje čtečka otisků prstů vůbec spolehlivě.

Problém nastal, když byl telefon opatřen ochranou folií. Nejednalo se přitom o žádný speciální produkt, ale o běžnou, gelovou krycí folii, zakoupenou za několik liber na eBay. Telefon, kterému kryla displej reagoval na kterýkoliv otisk palce tak, jako by se jednalo o otisk palce majitele telefonu. Folii vyzkoušel pár i na telefonu jednoho z příbuzných a problém byl i u něj.

Otisk prstů na telefonu je dnes bránou do soukromí a řada bank jej považuje za dostatečně věrohodný biometrický údaj, že s jeho pomocí je možné autorizovat platby a další změny na bankovním kontu. Právě to byl jeden z důvodů proč majitelku telefonu Galaxy S10 situace velmi znepokojila.

Samsung k situaci uvedl, že chybu registruje a pracuje na jejím vyřešení. Důrazně svým klientům doporučil, aby ke svým telefonům používaly pouze originální příslušenství, a to včetně krycích folií. Za chybou by mohla být malá vzduchová mezera, mezi folii a displejem telefonu. Korejská banka KaKao bank vydala svým zákazníkům doporučení, aby dočasně používali u telefonů Samsung Galaxy S10 pro přístup k bankovnictvím pouze zadávání hesla.

Zdroj: bbc.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.