Samsung varuje před internetovými podvodníky, zneužívají výhodné nabídky na telefony ke kradení údajů

Před aktivitami těchto podvodníků varuje společnost Samsung a zdůrazňuje, že ona sama není do celého případu (kromě zneužití dobrého jména nijak zapojena.

Podvodníci se snaží získat důvěru uživatelů především na sociálních sítích. Tam nabízí možnost zisku nejnovějších mobilních telefonů právě od Samsungu za nesmyslně nízké ceny v řádech několika desítek korun. Nabídku odůvodňují znalostí vnitřních postupů mobilních operátorů – „Jde o program pro zaměstnance, ale vy jej díky nám můžete využít také,“ nebo třeba účast v průzkumu veřejného mínění. Své nabídky navíc podporují informacemi na falešných stránkách, které se tváří jako tuzemské mediální servery.

Podvodníci, kteří zneužívají vizuál i loga hned několika společností, následně vyžadují zaplacení drobné částky, například na poštovné. Z platebního formuláře, který se tváří také jako reálný, následně získají téměř všechny údaje potřebné ke zneužití platební karty. Kromě zneužití karty jako takové mohou díky získaným údajům zneužít také identitu dotyčného.

Společnosti Samsung před těmito podvody důrazně varuje a vyzývá k opatrnosti a dobrým rozmyšlením při každém zadání osobních nebo platebních údajů. Tým oTechnice.cz se k této výzvě připojuje. Internet je plný výhodných akcí, pokud je však některá z nich příliš výhodná jedná se pravděpodobně o podvod. Je proto lepší použít rozum, než později litovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.