Samsung vstoupil do střední třídy robotických vysavačů a představil model PowerBot VR05R5050WK

Korejská společnost Samsung je v oboru domácích spotřebičů proslulá především kombinací vysoké míry inovativnosti a kvality svých produktů. Tyto vlastnosti se však podepisují na ceně produktů a většina nabídky Samsungu vždy patřili do vyšších cenových tříd. To platilo také o jeho robotických vysavačích s vysokým sacím výkonem a systémem přední sací a kartáčové lišty. Na českém trhu nyní Samsung vstupuje do střední třídy automatických vysavačů a představil PowerBot VR05R5050WK schopný vysávat a stírat s cenovkou, která se těsně vešla pod 10 000 Kč.

PowerBot VR05R5050WK se na první pohled liší od ostatních robotických vysavačů z dílny Samsungu. Má kulatý tvar a využívá konstrukce se dvěma předními zametacími metličkami, které zaručují vymetení rohů a obtížněji dostupných míst. Ty zametají nečistoty pod vysavač kde je sbírá rotační kartáč se dvěma typy štětin pro různé druhy nečistot. Jeho činnost je podpořena sacím mechanismem a motorem s efektivní silou pěti wattů, který je ve své třídě nejsilnější.

PowerBot VR05R5050WK využívá pro orientaci v prostoru systém náhodného pohybu, během běžného úklidu nejdříve těsně objede zdi a okraje místnosti a potom se pustí do úklidu celého prostoru. Výhodou přitom je dlouhá životnost baterie, kterou Samsung garantuje na úklid 150 metrů čtverečních. Vysavač tak uklidí celý byt najednou a nevrací se tam kde už byl.

Kromě vysávání dokáže PowerBot VR05R5050WK také vytírat. Nádržka s čerpadlem umožňuje nastavení intenzity vlhkosti stírací houbičky od téměř suché až po opravdu vlhkou v závislosti na přání uživatele.

Ovládat PowerBot VR05R5050WK je možné dvěma způsoby. Buď pomocí dálkového ovladače, nebo mobilního telefonu. Dálkový ovladač dává přístup k základním funkcím, pro podrobnější nastavení je nutné použít buď mobilní aplikaci nebo rozhraní Samsung Smart Things ke kterému je vysavač připojený. Díky tomu je také možné propojit ho s ostatními prvky chytré domácnosti (lednicí, televizí) nebo jej ovládat prostřednictvím virtuálních asistentů.

Na českém trhu by měl být PowerBot VR05R5050WK k dispozici během listopadu a jeho doporučená cena je 9 990 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.