Samsung vymyslel netradiční propagační akci a rozdal lidem telefony

Mobilní telefony Samsung Galaxy Note 7 měly v loňském roce velký problém s přehříváním a vybuchováním baterií. To mělo za následek zranění několika lidí a z bezpečnostních důvodů nebylo možné vzít si tyto telefony na palubu letadla. Samsung na nebezpečí reagoval a velmi brzy stáhl veškeré telefony Galaxy Note 7 z prodeje a zákazníkům, kteří si je zakoupili vrátil peníze.

Aby Španělská pobočka Samsungu ukázala, že jeho letošní model Galaxy Note 8 je naprosto bezpečný a je možné vzít ho sebou bez obav na palubu letadla, vymyslela vtipnou virální kampaň. Během běžného vnitrostátního letu společnosti Iberia mezi Madridem a A Coruñou procházeli uličkami letadla stevardky a místo obvyklé nabídky občerstvení rozdávali telefony Samsung Galaxy Note 8. U každého telefonu byl přiložen vzkaz: „Před rokem jsme vás požádali, abyste jej nechali na zemi, dnes však vítejte na palubě.“ Samsung si tak dělá trochu legraci sám ze sebe a dává najevo, že nešťastnou aféru loňského modelu považuje za uzavřenou věc.

Cestující z počátku nevěděli jak na situaci reagovat a mysleli si, že jde o vtip. Když však zjistili, že se jedná o skutečné telefony, byli velice potěšení. Jaká byla přesně jejich reakce, se můžete podívat ve videu pod článkem. Samsung rozdal celkově 200 telefonů, přičemž hodnota každého z nich činí ve Španělsku 1000 dolarů. Aerolinky o celé akci samozřejmě věděli, ale finančně se ní nijak nepodílely.

Podobný způsob reklamy zvolily před několika lety Kanadské aerolinky, když cestujícím splnily jejich vánoční přání. Video, které z akce vzniklo, se potom šířilo sociálními sítěmi a pomáhalo s budováním dobrého jména značky. Samsung nyní doufá v podobný efekt a musíme uznat, že cestující měli z nečekaného překvapení opravdovou radost.

Zdroj: indiatoday.intoday.in

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.