Foto: Unsplash

Samsung za růst příjmů vděčí silnému prodeji chytrých telefonů a mobilních displejů

Společnost Samsung v posledních čtvrtletích vykazovala rekordní ztráty, a přestože se ještě nevrátila k dřívějším číslům, tak nová zpráva o finančních výsledcích zní optimisticky. Za to, že se společnosti v posledních třech měsících dařilo lépe než v předchozích čtvrtletích, vděčí silným prodejům mobilních vlajkových zařízení a prémiových displejů.

Společnost vykázala za třetí čtvrtletí roku 2023 konsolidované tržby ve výši 67,40 bilionu KRW (přibližně 1,1 bilionu Kč), což je oproti předchozímu čtvrtletí úctyhodný 12procentní nárůst.

Podle společnosti Samsung se ve třetím čtvrtletí ve srovnání s druhým čtvrtletím zvýšila poptávka, a to díky tomu, že globální trh s chytrými telefony začal vykazovat známky oživení. Očekává, že prodeje chytrých telefonů v příštím čtvrtletí porostou díky sváteční sezóně a že se trh v příštím roce odrazí ode dna s tím, “jak se bude stabilizovat spotřebitelská nálada v očekávání globálního hospodářského oživení”.

Dalším segmentem, kterému se ve třetím čtvrtletí dařilo, je divize mobilních panelů společnosti Samsung, která “vykázala výrazný nárůst zisku díky novým vlajkovým modelům, které uvedli na trh významní zákazníci” společnosti. Jak poznamenává agentura Bloomberg, mezi tyto nové vlajkové modely by mohl patřit i iPhone 15 společnosti Apple. Společnost Samsung se hodlá i nadále zaměřovat na výrobu OLED displejů a plánuje vytvořit dodavatelský řetězec uspokojující potřeby trhu s rozšířenou a virtuální realitou.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.