Foto: Unsplash

Samsung začal s výrobou 120Hz LTPO OLED displejů pro řadu iPhone 13

V minulém roce jsme očekávali nasazení 120Hz displeje u telefonů řady iPhone 12, toho jsme se ale nakonec nedočkali. Nyní se ale zdá, že se Apple polepší a nejnovější třináctou řadu již displeji s touto obnovovací frekvencí osadí. Unikla totiž informace o tom, že společnost Samsung již začala vyrábět 120Hz OLED displeje právě pro řadu iPhone 13.

Informaci o tom, že Samsung Display zahájil masovou výrobu OLED panelů s obnovovací frekvencí 120 Hz a technologií LTPO pro iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max, přinesl server The Elec. Výroba probíhá na lince A3 ve městě Asan v Jižní Koreji.

Naopak displeje pro cenově dostupnější modely iPhone 13 Mini a iPhone 13 obstará společnost LG Display. Ta už přitom s výrobou také začala. Očekává se, že Samsung Display vyrobí 80 milionů OLED panelů, zatímco LG Display „pouze“ 30 milionů kusů.

Vzhledem k tomu, že iPhone 12 (i starší modely) se budou i po uvedení třinácté řady dále prodávat, Samsung se pochopitelně věnuje i výrobě OLED pro tyto telefony. Celkově tak tato jihokorejská firma jen pro jablečné smartphony vyrobí 120 milionů OLED panelů (pro srovnání LG Display společnosti dodá 50 milionů displejů). Kromě těchto dvou výrobců Applu dodává displeje také čínský výrobce BOE, který přispěje 9 miliony OLED panely.

Zajímavé je, že Samsung Display, LG Display i BOE začaly s výrobou OLED panelů pro iPhony o měsíc dříve než loni, je proto možné, že se představení iPhone 13 možná dočkáme dříve než jeho předchůdce.

Zdroj: sammobile.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.