Foto: Unsplash

Samsung zaznamenal 23% pokles zisku kvůli slabé poptávce

Společnost Samsung vykázala za třetí čtvrtletí roku 2022 rekordní konsolidované tržby, ale zároveň zaznamenala pokles zisku oproti předchozímu čtvrtletí i meziročně. Provozní zisk technologického giganta se snížil o 23 % oproti druhému čtvrtletí a o přibližně 31,4 % oproti stejnému období loňského roku, činil pouze 10,85 bilionu KRW (187 miliard korun). Provozní zisk společnosti Samsung od července do září 2021 činil 15,82 bilionu KRW, což bylo o 26 procent více než v předchozím čtvrtletí. Společnost ve své zprávě uvedla, že se její různé divize potýkají se slabou poptávkou uprostřed globální ekonomické nestability. Zisky poklesly především kvůli slabé poptávce po telefonech a televizorech.

Naopak celkem dobře si v minulém čtvrtletí vedla divize Mobile eXperience (MX). Společně s divizí Networks vykázala konsolidované tržby ve výši 32,21 bilionu KRW a provozní zisk ve výši 3,24 bilionu KRW, což je v obou případech více než v předchozím čtvrtletí. Úspěch divize MX společnost přičítá prodeji telefonů Galaxy Z Fold 4 a Z Flip 4, které vykázaly silnější růst než jejich předchůdci. Dále si dobré prodeje dokázala udržet i řada Galaxy S2.

Technologický gigant očekává, že ve čtvrtém kvartálu se povede jeho mobilní divizi ještě více, protože poptávka po chytrých telefonech a nositelných zařízeních se v důsledku sezónnosti na konci roku zvýší. A protože se očekává, že trh s chytrými telefony a nositelnými zařízeními v příštím roce poroste jako celek, mobilní divize společnosti Samsung by mohla i nadále přinášet solidní zisky.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.