Samsungu v druhém čtvrtletí meziročně klesl provozní zisk o 56 %

Jak Samsung očekával, tak se také stalo. Jeho provozní zisk se v druhém čtvrtletí z roku na rok snížil zhruba o 56 %, a to na 6,6 bilionů wonů (v přepočtu necelých 129 mld. korun). Výsledek je velmi podobný tomu za první čtvrtletí – tehdy činil provozní zisk 6,2 bilionů wonů (přibližně 126,5 mld. korun), což bylo zhruba o 60 %méně než v 1. kvartálu loňského roku.Za propad může zejména pokračující pokles cen paměťových čipů, jichž je jihokorejský technologický obr hlavním dodavatelem.

Dalším důvodem jsou slabší prodeje iPhonů, protože Samsung dodává Applu některé komponenty, a také horší prodeje vlastních high-endových smartphonů.

Samsung doufá, že negativní trend zvrátí jeho první skládací telefon Galaxy Fold, který má po odkladu vstoupit do prodeje v září, jeho nové vlajkové lodě Galaxy Note 10 a Galaxy Note 10+, jež představí již příští týden, vydání nových konkurenceschopnějších modelů řady Galaxy A v druhé polovině roku a také větší nabídka telefonů s podporou 5G sítě.

V souvislosti s 5G Samsung plánuje nadále upevňovat svou pozici na 5G globálním trhu a využívat své vedoucí postavení v komercializaci služeb 5G doma a v USA.

Pokud jde o oblast televizorů, Samsung neočekává, že by se trh v blízké budoucnosti výrazně měnil, nicméně by rád zvýšil své zisky co nejširším prosazováním své nejnovější technologie – 8K (přesněji řečeno QLED televizorů s rozlišením 8K)

 

Zdroj: endgadget.com, samsung.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.