Saudská Arábie investuje do elektromobilů Lucid Motors, Elonu Muskovi možná roste konkurence

Saudská Arábie je země, jež poslední dobou platí za velkého investora a podporovatele moderních technologií. Hovoří se o ní jako o horkém kandidátovi na výstavbu trasy hyperloopu, udělila jako první země na světě občanství robotovi a podpořila japonské technologické

fondy . Nyní se podle informací agentury Reuters chystá podpořit výrobu elektromobilů.

Tamní investiční fond PIF, který podle slov Elona Muska jedná o možném partnerství s Teslou, se rozhodl podpořit konkurenčního výrobce elektromobilů společnost Lucid Motors. PIF by měl, podle dostupných údajů investovat do společnosti více než jednu miliardu dolarů a to ve dvou fázích, (druhá z nich je podmíněná zvýšením výrobních a prodejních výsledků). Po této investici by se následně fond stal většinovým majitelem celé společnosti.

V současnosti je celý transfer v jednání, Lucid Motors představila zástupcům PIF výrobní a vývojové plány. Podle zjištění Reuters se jednání nyní blíží k podpisu tzv. termínovaného listu, jež by pevně vymezil body celé dohody.

Lucid Motors je společnost, která o sobě poprvé dala vědět na autosalonu v Los Angeles v roce 2016 a rok později představila prototyp svého elektormobilu. Není bez zajímavosti, že vývojový proces společnosti vede Peter Rawlinson, který byl hlavním inženýrem vývoje modelu S společnosti Tesla.

Tato zpráva se objevila týden po té, co Saudská Arábie zakoupila pět procent společnosti Tesla a spekuluje se o dalších investicích. Je zajímavé si uvědomit, že stát, jehož obrovské bohatství je založeno na těžbě ropy, začíná investovat do elektromobilů.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.