Zdroj: sinners.gg

Sázková kancelář Fortuna se stala partnerem českého esportového týmu Sinners

Popularita esportů v posledních letech strmě roste a jde o jedno z nejdynamičtějších odvětví s velkou perspektivou do budoucna. Dříve se v rámci Evropy esporty prosadily především v Německu či Skandinávii, v poslední době ale roste jejich obliba i v rámci střední a východní Evropy. Ke zvýšení povědomí a zájmu o esporty navíc dopomohla také pandemie koronaviru, která na nějaký čas vyřadila klasická sportovní utkání.

V minulých měsících navíc došlo ke zhruba trojnásobnému zvýšení zájmu o možnost vsadit si na esport. Toto odvětví proto začalo být zajímavým i pro sázkové kanceláře. Není proto divu, že sázková kancelář Fortuna nyní sdělila, že se nově stala betting partnerem českého esportového týmu Sinners, který se specializuje hlavně na hru CS:GO. Obě strany přitom počítají s dlouhodobou spoluprací.

Generální ředitel sázkové kanceláře Fortuna, David Vaněk, komentoval rozhodnutí společnosti následovně: „Counter-Strike hraje mezi sázkaři jednoznačně prim, při hledání partnera nás tedy určitě oslovil způsob, jakým Sinners dokázali tuto hru v Česku zcela ovládnout. Rozhodování, zda podpořit právě nejlepší tuzemský tým, který má navíc ambice proniknout i do širší světové špičky, pro nás tedy nebylo nikterak složité. Chceme být u jeho dalších úspěchů a podílet se na rozvoji nejenom týmu Sinners, ale i celého odvětví.“.

Tým Sinners přitom patří mezi absolutní českou špičku v CS:CO, a to i přesto, že vznikl teprve v letošním roce. Aktuálně se může pochlubit 52. příčkou v celosvětovém měřítku, do konce roku 2020 by navíc chtěl proniknout do žebříčku TOP 30.

Zdroj: tisková zpráva