Zdroj: Unsplash

Sdílení tweetů na Instagramu už je zpřístupněno pro všechny uživatele s iOS

Na konci minulého roku Twitter oznámil, že začne testovat novou funkci, která umožňuje sdílet tweety v rámci Instagram Stories. Nyní – o více než půl roku později – společnost oznámila, že tento nástroj oficiálně zavádí pro všechny uživatele s iOS zařízením.

Zájemci jej mohou začít používat již nyní. Pokud si jej chcete vyzkoušet, klepněte na ikonu pro sdílení, která se nachází pod každým tweetem. V nabídce, která se vám zobrazí, pak jednoduše zvolíte možnost Instagram Stories.

Jaké jsou výhody nové funkce? Pokud uživatelé dříve chtěli své tweety sdílet v rámci Příběhů na Instagramu, nezbývalo jim nic jiného, než pořídit screenshot displeje, který následně vložili na Instagram jako obrázek. Funkce, která se nyní dostala mezi všechny uživatele, však tento proces výrazně usnadní. Bohužel (alespoň prozatím) nelze kliknout na tweet ve Stories, a otevřít jej tak i na Twitteru (a dozvědět se tímto způsobem například o celém kontextu). Je to trochu zvláštní, protože přesně toto bychom očekávali – aby funkce dokázala zájemce z Instagramu přivést na Twitter.

Každopádně je dost pravděpodobné, že se tato funkce bude časem ještě měnit v závislosti na požadavcích samotných uživatelů. Stejně tak je možné, že se v budoucnu dočkáme podobného propojování jednotlivých sociálních platforem častěji. Tato spolupráce totiž může být i oboustranně výhodná, protože má potenciál přilákat jediného uživatele na více platforem a přimět ho nakonec používat všechny.

Zdroj: engadget.com