Šéf a prezident Blizzardu Mike Morhaime odstoupil

Šéf a prezident studia Blizzard Entertainment Mike Morhaime odstoupil ze svých funkcí. Roli prezidenta převezme někdejší výkonný producent a viceprezident hry World of Warcraft Allen Brack a členy nejužšího vedení se stanou i Ray Gresko, který pracoval např. na posledním dílu Diabla či multiplayerovém hitu Overwatch, a dřívější hlavní designér WoW Allen Adham.

„Po mnoha letech spolupráce s jedněmi z nejtalentovanějších lidí v herním průmyslu při vytváření nových her a světů jsem se rozhodl, že nastal čas, aby Blizzard Entertainment vedl někdo jiný. Nyní budu sloužit společnosti, kterou tolik miluji a obdivuji, jako poradce… Upřímně věřím, že tato úžasná komunita má potenciál být zářícím světlem pro zbytek branže tím, že bude udávat pozitivní příklady tolerance a vzájemného přijímání bez předsudků. Slovy jedné z klíčových hodnot Blizzardu: nezapomeň hrát ohleduplně a férově,“ uvedl v prohlášení Morhaime.

Morhaime byl součástí studia již od jeho zrodu v roce 1991, kdy se ještě jmenovalo Silicon & Synapse. Dohlížel na vznik her jako Warcraft, Diablo, Starcraft, WoW, Overwatch nebo Heartstone, z nichž studio časem učinilo celosvětově populární a výnosné herní značky.

Pod jeho vedením se Blizzard zaměřil především na on-line hraní a v poslední době investoval nemalé prostředky do eSportu. V této oblasti je nyní jedním z hlavních hráčů a každý rok pořádá např. turnaje ve hře Overwatch s milionovými odměnami za výhru. Podle Bracka bude Morhaime nadále dohlížet na vývoj několika připravovaných her.

 

Zdroj: endgadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.