Foto: Unsplash

Sega a Microsoft uzavřely partnerství v rámci projektu Super Game

Společnost Sega je velkým hráčem na trhu, nicméně v poslední době se jí nedařilo tak, jak by si přála. To by se ale mohlo brzy změnit, uzavřela totiž nové partnerství – a to přímo se společností Microsoft.

Obě společnosti si od spojení slibují vznik velkých herních titulů nové generace. V rámci nedávno oznámeného projektu Super Game totiž bude Sega moci využívat cloudovou platformu Microsoftu Azure. Sega letos v květnu naznačila, že hodlá začít vytvářet hry „s globální online složkou“ a že jde o projekt, který je nedílnou součástí její střednědobé až dlouhodobé strategie. Hry, které v rámci nového partnerství vzniknou, by tak měly mít potenciál oslovit celosvětové online publikum.

„Tato aliance představuje pohled společnosti SEGA do budoucna a díky spolupráci se společností Microsoft, která předpovídá tyto trendy – jež se budou v budoucnu dále zrychlovat – je cílem optimalizovat vývojové procesy a nadále přinášet hráčům vysoce kvalitní zážitky s využitím cloudových technologií Azure,“ uvedla společnost Sega ve svém prohlášení.

Obě společnosti se shodují na tom, že cloudové hraní je hudbou budoucnosti (což podporuje i nástup 5G sítí). Nicméně prozatím není zcela jasné, jak bude jejich spolupráce vypadat a jaké výhody z něj budou plynout Microsoftu. Je také potřeba říci, že nejde o nijak ojedinělou spolupráci. Hned celá řada společností (například včetně Sony) je totiž na cloudové infrastruktuře Microsoftu závislá.

Nicméně jsme samozřejmě zvědaví, jakých titulů se v budoucnu díky nově ohlášené spolupráci dočkáme.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.