Foto: se svolením Sega

Sega představila svoji nejnovější retro konzoli Mega Drive Mini 2, která nabídne hry pro Sega CD

Společnost Sega chystá návrat další ze svých retro konzolí – oznámila Mega Drive Mini 2. Ačkoli byla tato novinka prozatím potvrzena pouze pro japonské trhy, velmi pravděpodobně jej Sega postupně rozšíří i do dalších regionů. Je ale možné, že v jiných státech ponese odlišný název (např. v USA nejspíš půjde o Genesis Mini 2).

Mega Drive Mini 2 bude mít ve své nabídce 50 titulů, mezi něž budou patřit i hry pro Sega CD. Úplný seznam prozatím nebyl zveřejněn, ale s jistotou víme, že obsahuje hry Sonic the Hedgehog CD, Virtua Racing a Shining Force CD. Nabídne ale například také titul Fantasy Zone, který na Mega Drive/Genesis nikdy nevyšel – jde o arkádový titul, který se dostal na Master System. Opět ale stojí za zmínku, že v jiných zemích se může knihovna nabízených her lišit.

Sega zdůraznila, že všechny hry byly velmi věrně reprodukovány. Pokud proto patříte mezi starší generaci a chcete si zavzpomínat, rozhodně jde o výborný způsob, jak na to. Svůj postup ve hře si také budete moci kdykoli uložit.

V Japonsku společnost vydá Mega Drive Mini 2 27. října 2022. Zájemci jej na tomto trhu pořídí za 9 980 jüanů (asi 1 700 korun).  Kromě samotné konzole Sega nabídne také doplněk, který vypadá jako zmenšená verze příslušenství Sega CD. Pomocí tohoto rámečku bude možné připojit i původní Mega Drive Mini, který je o něco větší než jeho nástupce. Nástavec Sega CD bude stát 4 500 jüanů (zhruba 850 korun).

Zdroj: engadget.com