Foto: se svolením Amazon

Seriál Pán prstenů: Prsteny moci stanovil nový rekord sledovanosti na Amazon Prime

Premiéra dvou dílů seriálu Pán prstenů: Prsteny moci přilákala za 24 hodin 25 milionů diváků po celém světě, což z ní učinilo nejúspěšnější premiéru v historii služby Prime Video, uvedla společnost Amazon v tiskové zprávě. “Je příhodné, že nás Tolkienovy příběhy – které patří mezi nejpopulárnější příběhy všech dob a které mnozí považují za skutečný původ žánru fantasy – dovedly k tomuto velkému okamžiku,” uvedla šéfka studia Amazon Jennifer Salkeová.

Rozpočet první sezóny Prstenů moci byl údajně 465 milionů dolarů (11 miliard Kč). Seriál má silnou konkurenci v podobě nového seriálu HBO Rod Draka. Ten měl také nedávno premiéru s nejvyšší sledovaností v historii HBO – seriál sledovalo na platformě HBO a HBO Max celkem 9,986 milionu diváků.

Amazon se také odhodlal ke kontroverznímu kroku a zpozdil hodnocení seriálu Prsteny moci o 72 hodin, aby odfiltroval boty a trolly. Seriál čelil negativním reakcím kvůli rozhodnutí obsadit do rolí elfů, trpaslíků a dalších postav herce barevné pleti. Studio plánuje vyhodnocovat každou recenzi, aby zjistilo, zda je legitimní, nebo ji vytvořil bot či troll. Amazon tuto praxi poprvé zavedl 12. srpna, když měl premiéru baseballový seriál A League of Their Own. Zdá se, že tato strategie zafungovala, protože seriál si na Prime Video vysloužil hodnocení 4,3 hvězdičky z pěti, zatímco hodnocení kritiků na Rotten Tomatoes je 94 procent.

Zdroj: www.engadget.com