Sharp představil smartphone Aquos R2 Compact se dvěma výřezy v displeji

Společnost Sharp představila nový smartphone Aquos R2 Compact, který na první pohled zaujme něčím neobvyklým – má v displeji dva nestejně velké výřezy, horní a dolní. Jako minulé telefony Sharpu je i tento určen pouze pro japonský trh.

Horní výřez je tvaru kapky, který se v moderních smartphonech prosazuje čím dál více, a dolní má standardní velikost. Do spodního výkroje si našla cestu polovina navigačního tlačítka Home, které plní i funkci čtečky otisků prstů.

Už z názvu vyplývá, že smartphone nebude patřit mezi velikány s téměř tabletovou úhlopříčkou – do vínku dostal uměřenou úhlopříčku 5,2 palce (je tedy o 0,2 palce větší než další letošní kompaktní telefon Sony Experia XZ2 Compact), rozlišení displeje FHD+ a poměr stran 19:9. Vybočující z průměru je i obnovovací frekvence obrazovky, která činí 120 Hz, což je u „androidích“ telefonů jev stále málo vídaný (stejnou frekvenci podporuje např. herní smartphone Razer Phone a jeho nedávno vydaný nástupce).

Telefon pohání čip Snapdragon 845, který doplňují 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti (rozšiřitelné o dalších 512 GB). Je vybaven fotoaparátem s rozlišením 22.6 MPx a optickou stabilizací obrazu, přední kamerka má rozlišení 8 MPx. Softwarově je postaven na Androidu 9 Pie a kapacita baterie činí dnes poněkud slabých 2500 mAh.

Novinka do prodeje vstoupí v polovině ledna a výrobce také zvažuje vydání verze bez SIM karty. Cena v tuto chvíli není známa.

 

Zdroj: xda-developers.com