Zdroj: ndemiccreations.com

Simulátor epidemie Plague Inc. dostal nový mód – umožňuje epidemii zastavit

Jednou z nejpopulárnějších a nejsledovanějších her letošního roku se stala Plague Inc. Strategická hra z roku 2012, v níž bojujete v roli smrtelné nákazy proti lidstvu a snažíte se jej vyhladit, se vzhledem k pandemické situaci stala velmi populární. Nyní její tvůrci dodrželi své slovo, které dali na jaře fanouškům a přidali do hry nový bezplatný mód, který celou situaci otáčí o 180° a staví hráče do role bojovníka proti onemocnění.

Stejně jako v původní hře se hráč vydává na poměrně dlouho a složitou cestu, na níž vyzkouší spoustu strategií a rozhodnutí. Hráči si v módu The Cure vyzkouší financování výzkumu, zavádění karantén i různé metody trasování. Studio Ndemic zdůrazňuje, že hra by neměla být brána jako vědecký model, ale s přispěním odborníků se zabývá možnostmi druhu reakce potřebné k zastavení něčeho jako COVID-19.

Studio Ndemic je jedním z vítězů pandemie (pokud o něčem takovém můžeme mluvit). Především během jarní vlny pandemie se prodeje jejich hry zvedly několikanásobně. V době, kdy bylo o onemocnění málo informací, někteří lidé používali tuto hru jako zdroj informací o možném šíření viru. Studio samotné, kromě posílení serverů své hry, darovalo část z neočekávaného zisku zpět na boj s pandemií a slíbilo, že zpracuje nový mód.

Zástupci studia Ndemic Creations říká, že Plague Inc: The Cure bude zdarma „dokud nebude COVID-19 pod kontrolou.“ Nový režim je nyní k dispozici pro iOS a Android, vydáním pro PC a konzole by s mělo objevit brzy.

Zdroj: ndemiccreations.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.