Zdroj: Unsplash

Skládací telefon Pixel Fold od Googlu se pochlubí UTG sklem na displeji

To, že Google již delší dobu pracuje na vlastním skládacím smartphonu, víme již nějaký ten rok. Konkrétně od května 2019, kdy tato společnost potvrdila, že začala s prací na prototypech skládacích displejů a dalších nových hardwarových technologiích. Od té doby do loňského srpna jsme se však nedozvěděli žádné podrobnosti.

V srpnu 2020 unikly informace o zařízení s kódovým označením „Passport“. V rámci tohoto úniku jsme se sice mnoho podrobností o novém telefonu nedozvěděli, každopádně se objevila informace o tom, že novinka se dostane na trh ve 4. čtvrtletí roku 2021.

V současnosti – když už nás od údajného uvedení na trh dělí jen pár měsíců – se na internetu začaly objevovat další informace o telefonu Pixel Fold. Podle nejnovější zprávy serveru The Elec tak bude údajný Google Pixel Fold vybaven 7,6palcovým skládacím displejem od společnosti Samsung Display s ultratenkou skleněnou vrstvou (UTG).

Tyto údaje jsou přitom pravděpodobné, jelikož jsou v souladu s předchozí zprávou, která naznačovala, že společnost Samsung Display bude dodávat OLED panely společnostem Google, OPPO a Xiaomi. Koncem letošního května se navíc objevila zpráva, že Samsung hledá kupce UTG, přičemž Google svůj zájem projevil.

Minulý měsíc (opět podle informací The Elec) navíc Samsung Display uvedl, že výrobu skládacích displejů zahájí v říjnu. Zmínil se také o tom, že k vydání Pixel Fold by tedy mohlo dojít skutečně ještě ve 4. čtvrtletí roku 2021.

Vzhledem k výše uvedenému, by Google mohl svůj Pixel Fold představit spolu s očekávanou řadou telefonů Pixel 6. Oficiální informace však prozatím chybí. Zajímavostí je, že na telefonech s UTG pracují také společnosti Xiaomi, Honor a OPPO. Jejich produkty by se mohly na trh dostat také ještě letos nebo nejpozději začátkem příštího roku.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.