Zdroj: tisková zpráva

Škoda představila VR zážitek, který představí hravou formou historii značky

Automobilka Škoda (respektive Laurin a Klement) slaví v letošním roce 125 let od svého založení, a rozhodla se proto připomenout svoji slavnou historii. A právě za tímto účelem vznikl jedinečný virtuální zážitek Škoda Time Machine z dílny studia Brainz Immersive. A my jsme měli možnost jako jedni z prvních si tuto atrakci užít a popovídat si s jejími autory.

Pro základ celého zážitku zvolili tvůrci brýle Oculus Quest, které umožňují jako jediné na trhu zážitek z VR bez přítomnosti drátu. Škoda Auto díky tomu publikuje v obchodě SideQuest svou brandovou aplikaci jako první společnost na světě. Aplikace je k dispozici zdarma a ti, kdo nemají doma virtuální realitu, si hru Škoda Time Machine budou moci vyzkoušet přímo v Mladé Boleslavi v rámci expozice muzea škodovek, u vybraných dealerů a také na eventech. Aplikace je vhodná i pro ty, kdo nemají s virtuální realitou žádnou vlastní zkušenost.

Protože se jedná o aplikaci, v níž uživatelé řídí auto (respektive auta), je jejím hlavním ovládacím prvkem speciální volant. Do něj se dají zacvaknout ovladače systému Oculus Quest a následně reaguje na zatáčení jako normální volant a je vlastně jediným ovládacím prvkem ve hře. Ke zrychlování nebo zpomalování automobilu dochází pomocí boostovacích nebo naopak zpomalovacích pruhů. Hráči, kteří si budou chtít zážitek zahrát sami doma, si mohou volant vytisknout sami na 3D tiskárně. Volant je o trochu menší než jeho reálná předloha, avšak hra se s ním ovládá velmi pohodlně.

„Během herního zážitku se řidiči pohybují fantastickou krajinou, která odráží zlomové etapy společnosti. Prvním vozem je ikonický model Voiturette A, následně se hráči svezou i vozem Škoda 1000 MB, Favorit nebo Octavia, až po elektromobil ŠKODA VISION iV,” uvádí Tobias Talmon L’Armée. „Hravou formou si tak připomenou bohatou historii jedné z nejstarších automobilek na světě,” dodává. Samotné krajiny jsou inspirovány vizuálně zajímavými součástkami, které bychom našli v jednotlivých automobilech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.