Zdroj: pxhere.com

Skupina hackerů z Izraele napadla servery Ku Klux Klanu, zveřejnila jména jeho členů

Když se řekne střet příznivců krajní pravice a hnutí Antifa, většina z nás si vybaví pouliční šarvátky. To by byl však velmi omezený pohled na věc a střet obou politických pólů se dnes odehrává mimo jiné i na virtuální úrovni. Svědčí o tom akce skupiny izraelských hackerů, kteří v nedávné době zaútočili na několik serverů spojovaných s americkou organizací Ku Klux Klanem (KKK), která otevřeně hlásá rasistické vidění světa.

Jedním z typických znaků organizace KKK je, že většina jejích členů zůstává v anonymitě. A právě toho se rozhodli hackeři využít a zveřejnili jména, fotografie a další údaje všech členů, která se jim podařilo získat. Část napadeného webu pak naplnili svým vlastním obsahem, například bannerem s nápisem „Shabbat Shalom! Goodnight white pride.“

Skupina, která za útokem stojí, se nazývá Hayalim Almonim (v překladu Bezejmenní vojáci). Jejich cílem je dle jejich slov „zasívat teror do srdcí nepřátel lidstva“. Hayalim Almonim se hlásí právě k výše zmíněnému celosvětovému hnutí Antifa a slibují, že toto nebyl rozhodně poslední útok. Svou aktivitu dle svých slov nezastaví, dokud se jim nepodaří vymýtit fašizmus ve Spojených státech amerických.

Není to první útok s podobným směřováním. Několik hackerských skupin podniklo v minulosti sílený synchronizovaný útok, jehož cílem byla církev Ku Klux Klanu, která by měla být údajně aktivní v 25 státech USA.

Zdroj: bbc.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.