Skupina zlodějů poslala snímky ukradených aut na Instagram, obratem skončila ve vězení

O tom, že se zločincům nevyplácí chlubit se svými počiny na sociálních sítích, se přesvědčil gang britských zlodějů luxusních aut, který zveřejnil snímky svých nejnovějších „úlovků“ na populární sociální síti Instagram. Obratem je zatkla policie.

   Podle policie v hrabství West Yorkshire je na jednom snímku vidět 21letý člen a pravděpodobná hlava gangu Frankie Allwork, jehož hlavu zakrývá emotikon. Úřady získaly neupravenou verzi snímku z jeho telefonu. Na této fotografii pózuje s ukradeným Audi A6 v ceně zhruba 59 tisíc liber (v přepočtu asi 1,8 milionu korun). Na dalších snímcích, např. na tom zachycujícím Seat Leon FR (v hodnotě přibližně 30 tisíc liber, v přepočtu zhruba 900 tisíc Kč), který gang ukradl stejnou noc, figurují i Allworkovi kumpáni – 20letý James Holroyd a stejně starý Bryn Kerry.

   Na instagramovém účtu s názvem Mr. Dingers (slovem „dinger“ označuje britský slang ukradené auto) byla údajně k vidění i videa, která ukazovala vloupání do domů nebo úspěšný útěk trojice v autě před policií. Některá videa získala až desítky tisíc zhlédnutí.

   Policie také uvedla, že zátah na skupinu byl jen jednou stránkou vyšetřování krádeží aut za více než 560 mil. liber (v přepočtu téměř 17 mil. korun), ke kterým došlo za poslední roky ve městě Leeds.

   Všichni tři muži se u leedského soudu ke krádežím a loupežím přiznali, přičemž Allwork se ještě doznal k lednové krádeži mercedesu za zhruba 99 tisíc liber (v přepočtu skoro 3 mil. korun). Soud jim uložil trest odnětí svobody v délce 32 měsíců až čtyři a půl roku.

Zdroj: bbc.com, gizmodo.com