Foto: Unsplash

Slavný herní tvůrce Hideo Kodžima se zaměří i na tvorbu filmů a hudby

Fanoušci série her Metal Gear Hidea Kodžimy si dost pravděpodobně nejednou položili otázku, proč tento slavný tvůrce netočí i filmy. A není divu, protože žádný jiný tvůrce v herním průmyslu neposunul toto médium blíže k filmu než právě Kodžima.

Poté co již dříve Kodžima naznačil, že by se jeho studio mohlo pustit právě do filmové tvorby, nyní k tomu skutečně dochází. Kodžima ale nepřichází „jen“ s filmem. Podle serveru GamesIndustry.Biz totiž založila společnost Kojima Productions divizi věnující se hudbě, televizi a filmu. Tato divize bude působit v Los Angeles a v jejím čele bude stát Riley Russell, bývalý manažer Sony Interactive.

„Nová divize bude mít za úkol spolupracovat s kreativními a talentovanými profesionály v oblasti televize, hudby a filmu, stejně jako v nám známějším herním průmyslu,“ uvedl Russell. „Tým si klade za cíl rozšířit dosah a povědomí o tom, jak společnost Kojima Productions tvoří, a ještě více to začlenit do světa popkultury.“

Tendence společnosti Kojima Productions expandovat i mimo oblast her přitom není až tak překvapivá. Zvlášť pokud Kodžimu sledujete na Twitteru, víte, že velmi často tweetuje o svých oblíbených albech a filmech, jeho vášeň pro tyto umělecké oblasti je tedy na první pohled patrná.

Nyní se ale nabízí otázka, jak se studio s tímto rozšířením vypořádá, a na co se vlastně můžeme těšit. Je možné, že se studio zaměří na některou svou hru a rozhodne se pro filmovou adaptaci? Anebo vytvoří zcela nové dílo? To se snad již brzy dozvíme.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.