Foto: se svolením Apple

Sluchátka AirPods 3 pravděpodobně nabídnou voděodolné nabíjecí pouzdro

Vodotěsnost, případně alespoň voděodolnost, je zvlášť u elektroniky praktická vlastnost, které si řada uživatelů cení. A zdá se, že do této skupiny přibude další kousek – nabíjecí pouzdro MagSafe sluchátek AirPods 3. To by mělo disponovat stupněm krytí IPX4, což znamená odolnost proti stříkající vodě (v praxi by tak například mělo bez problémů ustát silný déšť, na druhou stranu ponoření do vody nevydrží).

Oznámení nejnovějších sluchátek proběhlo minulé pondělí během akce Unleashed, na níž jsme se dočkali také představení větších a výkonnějších notebooků MacBook Pro. AirPods 3 přinesla nový design a několik vylepšení, mezi něž právě patří voděodolnost IPX4, ale například i prostorový zvuk a další. Zajímavé však je to, že v rámci představení nového produktu v Cupertinu nebyla zmíněna ještě jedna novinka, a to právě voděodolnost nabíjecího pouzdra nejnovějších AirPods. Zdá se totiž, že voděodolnost sluchátek se může vztahovat právě i na jejich pouzdro.

Pokud tomu tak skutečně je (což se zdá pravděpodobné), bylo by to rozhodně velké plus – šlo by o vůbec první voděodolné nabíjecí pouzdro v řadě. A to zejména, pokud přihlédneme k ceně a porovnáme ji s cenou ostatních modelů. Nová sluchátka AirPods 3 se prodávají za 175 dolarů, běžná AirPods s pouzdrem pro bezdrátové nabíjení se prodávají za 160 dolarů a špičková AirPods Pro lze pořídit za 197 dolarů (případně i méně). Rozdíl tedy není příliš velký.

Nicméně právě nové AirPods 3 nemají na rozdíl od modelů Pro aktivní potlačení hluku, pro mnoho uživatelů proto může být lepší volbou si trochu připlatit a pořídit si pokročilejší model Pro. Avšak právě voděodolné nabíjecí pouzdro je může přesvědčit o opaku (pouzdro AirPods Pro totiž není odolné vůči vodě ani potu).

Zdroj: pocketnow.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.