Foto: se svolením Apple

Sluchátka AirPods Max se nejspíš konečně dočkají lepšího pouzdra

V roce 2020 vydal Apple svá vynikající bezdrátová sluchátka AirPods Max, bohužel řada uživatelů brzy zjistila, že přiložené pouzdro Smart Case je velkým zklamáním. Sluchátka této kvality by přitom zcela automaticky měla být dobře chráněna zejména v případě, kdy nejsou používána.

Pouzdro Smart Case přepne AirPods Max po vložení do pouzdra do úsporného režimu (sluchátka nelze ve skutečnosti vypnout), ale poskytuje jen minimální ochranu před okolními vlivy. Někteří uživatelé pouzdro Smart Case vtipně přirovnali k podprsence nebo kabelce. Apple u tohoto produktu vsadil mnohem více na vzhled než na funkčnost. Například oproti pouzdrům, které ke svým bezdrátovým sluchátkům dodává společnosti Sony – jsou sice nudná, ale funkční.

V posledních letech naštěstí společnost Apple začala ustupovat od některých kontroverzních, problematických a pochybných designových řešení. Nechvalně proslulé motýlkové klávesnice notebooků jsou nenávratně pryč a také údajné inovace (jako je například Touch Bar) pomalu mizí a vracejí se oblíbené prvky jako napájecí konektory MagSafe.

A nyní je pravděpodobně na řadě i lepší pouzdro pro AirPods Max. Patently Apple si totiž všiml, že Úřad pro patenty a ochranné známky Spojených států udělil společnosti Apple nový patent na ochranná „pouzdra s pružnými magnetickými uzávěry a sponami“. Patent popisuje plně uzavíratelné pouzdro, jehož dvě poloviny při sobě drží „pružné magnetické spony“.

Je známo, že Apple je již dlouho velkým fanouškem magnetů, které používá k zajištění krytů na pouzdrech pro iPhone a iPad a pro MagSafe. Není sporu, že jde o bezpečný a pohodlný způsob připojení chytrých telefonů a notebooků k nabíječkám. Původní pouzdro AirPods Max Smart Case také využívá magnety, a to konkrétně k uvedení sluchátek do režimu spánku. Nicméně nyní se zdá, že budou magnety použity také pro bezpečné a rychlé uzavření. Doufáme, že se Patently Apple nemýlí a nás brzy čeká druhá verze pouzdra na AirPods Max.

Zdroj: gizmodo.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.