Foto: se svolením Apple

Sluchátka Apple AirPods Pro se nyní dodávají s nabíjecím pouzdrem USB-C

Apple přechází z portu Lighting na USB-C u celé řady iPhone 15 a další modely budou následovat. Během proběhlé akce Apple Event společnost oznámila, že vymění nabíjecí konektor také u druhé generace sluchátek AirPods Pro, která debutovala v loňském roce. K nabíjení pouzdra AirPods Pro z iPhonu 15 lze tedy nově použít i kabel USB-C. Nejnovější AirPods Pro s pouzdrem USB-C je již možné předobjednat, k dispozici budou 22. září.

Spolu s výměnou nabíjecího portu přidal Apple také ochranu proti prachu pro pouzdro i sluchátka. Zatímco v minulosti měly obě ochranu proti vodě IPX4, nyní disponují ochranou IP54. Apple také prozradil, že pouzdro USB-C lze po spárování se sluchátky Vision Pro použít pro bezztrátový zvuk s nízkou latencí. Díky čipu H2 budou uživatelé moci při uvedení náhlavní soupravy na trh v příštím roce očekávat 20bitový zvuk s frekvencí 48 kHz.

Druhá generace sluchátek AirPods Pro je oproti první výrazně vylepšená, nabízí lepší kvalitu zvuku a funkci aktivního potlačení hluku (ANC). Tato sluchátka mají navíc velmi podařený režim průhlednosti, díky čemuž můžete v případě potřeby přirozeně mluvit s lidmi v okolí, aniž byste sluchátka sundávali. Mohou se hodit i taková vylepšení, jako je hands-free přístup k Siri, bezproblémové přepínání mezi zařízeními připojenými k iCloudu či přidané ovládání hlasitosti.

Apple také přidá nové funkce do nejnovějších AirPods Pro s iOS 17. Adaptivní zvuk vyladí ANC a režim průhlednosti podle prostředí, což znamená, že bude automaticky reagovat na změny ve vašem okolí. Další funkcí bude přizpůsobení hlasitosti na základě vašeho poslechu v minulosti. Poslední novinkou bude Conversation Awareness, která automaticky sníží hlasitost, pokud posluchač začne mluvit.

Nadto Apple plánuje zlepšit plynulé přepínání mezi různými zařízeními synchronizovanými s vaším účtem iCloud, což se týká například přemisťování z iPhonu na MacBook Pro při videohovoru. Brzy také budete moci ztlumit nebo vypnout zvuk stisknutím nožičky na sluchátkách AirPods Pro. Tato funkce bude k dispozici také u AirPods Pro první generace, AirPods Max a AirPods třetí generace. Očekáváme, že softwarové aktualizace dorazí brzy, ale zatím není známo, kdy přesně to bude.

Zdroj: engadget.com