Foto: se svolením Meta

Sluneční brýle Ray-Ban Meta nyní dokáží identifikovat a popsat památky

Funkce vizuálního vyhledávání založené na umělé inteligenci přešly v loňském roce také do slunečních brýlí Ray-Ban Meta. Některé z těchto funkcí jsou skutečně působivé a také trochu znepokojující. Nejnovější funkce v beta verzi ale vypadá velmi užitečně. Dokáže identifikovat pamětihodnosti na různých místech, přičemž vám o nich poskytne výklad, funguje tedy jako jakýsi průvodce pro cestovatele.

Technický ředitel společnosti Meta Andrew Bosworth představil několik ukázkových obrázků památek, u kterých uvedl, co se uživatelé pomocí brýlí dozví (například to, proč je Golden Gate Bridge oranžový), U obrázků se popisy objevily jako text pod nimi.

Kromě toho Mark Zuckerberg využil Instagram k předvedení nových možností prostřednictvím několika videí pořízených v Montaně. V tomto případě brýle pomocí zvuku slovně popisují horu Big Sky Mountain a historii Rooseveltova oblouku a zároveň dokáží vysvětlit, jak vzniká sníh.

Meta tuto funkci předvedla na své loňské akci Connect jako součást nových multimodálních funkcí, které jí umožňují odpovídat na otázky na základě prostředí. Tato novinka však mohla být pochopitelně realizována pouze v momentě, kdy všechny chytré brýle Meta získaly přístup k informacím v reálném čase.

Nová funkce se podobá funkci Google Lens, která umožňuje uživatelům klást AI otázky týkající se objektů viděných přes brýle (například včetně cizího textu, který je třeba přeložit). Novinka je již nyní k dispozici každému, kdo je zapojen do programu předběžného přístupu společnosti Meta. „Ti, kteří stále nemají přístup k beta verzi, se mohou přidat na čekací listinu, pracujeme na tom, abychom ji zpřístupnili více lidem,“ uvedl Bosworth v příspěvku.

Zdroj: engadget.com