Zdroj: nintendo.com

Služba cloudového hraní na Nintendo Switch se otevírá světu, nabídne tituly Control a Hitman 3

Nintendo Switch čeká v příštím roce velká změna, respektive rozšíření služeb. Na nejpopulárnější přenosnou konzoli dneška se vydají tituly Control a Hitman 3. Jedná se o dva graficky poměrně náročné tituly a dobrou zprávou je, že na Switchy nebudou dělat žádné kompromisy. Bude to možné díky tomu, že nepoběží na konzoli jako takové, ale budou k dispozici ve formě cloudového hraní, které Nintendo otevře světu.

Proč jsme použili frázi otevře světu? Cloudové hraní určené pro Nintendo Switch funguje v Japonsku, avšak ve zbytku světa bylo nedostupné. Nintendo Switch Cloud jako služba funguje od května roku 2018 a její součástí byly tituly Resident Evil 7 a Assassin’s Creed Odyssey.

Konzole Nintendo Switch bylo oproti svým plnokrevním kolegům v oboru limitována nižším hardwarovým výkonem, který byl daní za kompaktnost. Právě možnost hraní v Cloudu by mohla být pro tento problém řešením. Pro Nintendo znamená plán příštího roku velký skok, protože přinese zdvojnásobení podporovaných titulů a také rozšíření dosahu. V plánu jsou přitom Spojené státy a Evropa, a to včetně České republiky.

Otázkou samozřejmě je, jak bude služba v ČR fungovat. Některé doposud přístupné streamovací cloudové služby nemají problémy (GeForce Now) jiné se potýkají s nestabilitou a vysokou latencí. Výhodou je také fakt, že hra Control (resp. její klient) zabere na úložišti pouze 90 MB. Zájemce si bude moci hru na své konzoli nejdříve vyzkoušet a v případě, že poběží tak, jak chce, může si ji na konci trialové ukázky zakoupit.

Zdroj: nintendo.com