Služba OneDrive brzy dostane novou zabezpečenou oblast úložiště s další vrstvou zabezpečení

Služba Microsoftu OneDrive brzy dostane vylepšení v podobě nové zabezpečené sekce úložiště pro ukládání citlivých souborů (Personal Vault), jež bude navíc disponovat další vrstvou ochrany ve formě dvoufaktorové autentizace. Uživatelé používající bezplatný či základní placený plán však budou mít ke svému „osobnímutrezoru“omezený přístup.Kromě toho se uživatelům se základním placeným plánem zvýší kapacita úložiště z 50 na 100 GB.

Vault je určen pro ukládání souborů, jako jsou citlivější informace finanční povahy nebo kopie pasů či občanských průkazů.

Nově se také uživatelům počítačů s Windows 10 budou synchronizovat soubory z OneDrivu s oblastí disku zašifrovanou nástrojem BitLocker.

A ještě je zde jedna novinka – předplatitelé služby Office 365 si budou moci přikoupit dodatečnou kapacitu úložiště nad rámec 1 TB, který jim dává předplatné. Připlatit si konkrétně budou moci vždy za dalších 200 GB, a to až do kapacity 1 TB. Příplatek činí 2 dolary, tzn. stávající měsíční předplatné se jim může zvýšit až o 10 dolarů.

Novinky budou nejprve dostupné uživatelům v Austrálii, Kanadě a na Novém Zélandu, koncem roku se jich dočkají všichni ostatní.

 

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.