Foto: se svolením Plex

Služba Plex hlásí možný hackerský útok, uživatele vyzývá ke změně hesla

Plex je streamovací služba, která umožňuje sledovat multimédia napříč zařízeními. V praxi to tedy znamená, že můžete sledovat například filmy, seriály, poslouchat hudbu nebo si prohlížet fotografie na smartphonu, ačkoli tato multimédia máte uložena třeba doma na počítači.

Není divu, že tato služba získala na oblibě. Nyní však řeší nepříjemnou situaci – společnost totiž uvedla, že zaznamenala podezřelou aktivitu v jedné ze svých databází, a zdá se, že subjekt třetí strany získal přístup k části citlivých uživatelských dat, která zahrnují e-maily, uživatelská jména a zašifrovaná hesla.

Zajímavé na celé věci je, že byl postižen dokonce i Troy Hunt ze společnosti Have I Been Pwned. Jak ale poznamenal ve svém Twitteru, nikdo nemůže udělat nic pro to, aby zabránil hacknutí služby, ale používání generátoru hesel a 2FA zajištuje, že důsledky hacknutí budou mnohem méně závažné.

Společnost Plex uvedla, že se již zabývala slabým místem, které hacker použil k průniku do jejího systému, ale neupřesnila, o jaké slabé místo se konkrétně jedná, ani čeho útočník využil. Společnost nicméně přislíbila, že provede další kontroly, aby se ujistila, že její systémy jsou silné natolik, aby se zabránilo dalším případným útokům.

Společnost Plex prozatím doporučila, aby si všichni uživatelé raději změnili svá hesla, i když všechna hesla, ke kterým hacker získal přístup, byla zašifrovaná. Ve svém vyjádření také všechny uživatele ujistila, že na svých serverech neukládá čísla kreditních karet a další platební údaje, takže k nim útočník nemohl získat přístup.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.