Foto: se svolením Amazon Prime

Služba Prime Video společnosti Amazon začne 29. ledna zobrazovat reklamy, pokud si nepřiplatíte

Společnost Amazon předplatitelům služby Prime Video oznámila, že si budou muset připlatit, pokud nechtějí, aby jejich sledování videí přerušovaly reklamy. V e-mailu, který společnost zaslala svým zákazníkům, uvedla, že od 29. ledna začne u filmů a pořadů své služby zobrazovat „omezené množství reklam”. Ti, kteří si budou chtít ponechat svůj účet bez reklam, budou muset zaplatit další poplatek ve výši 3 dolarů měsíčně nad rámec předplatného služby Prime.

Společnost poprvé oznámila, že se chystá ke svému obsahu zobrazovat reklamy již v září, kdy uvedla, že mezi první regiony, kterých se to bude týkat, patří USA, Velká Británie, Německo a Kanada. Zákazníci ve Francii, Itálii, Španělsku, Mexiku a Austrálii se budou muset do konce příštího roku rozhodnout, zda reklamy zvládnou, nebo si připlatí. Amazon tehdy zmínil, že jeho cílem je „mít výrazně méně reklam než lineární televizní vysílání a ostatní poskytovatelé streamované televize”. Ačkoli „výrazně méně” je dost vágní označení, magazín Variety tehdy uvedl, že čtyři minuty za hodinu se zdají být nejnižším množstvím reklamního času pro streamovací platformu.

Společnost Amazon tento cíl zopakovala v e-mailu, který zaslala předplatitelům. Vysvětlila také, že zavedení reklam do své služby a zpoplatnění sledování bez reklam jí pomůže investovat „do atraktivního obsahu a investice dlouhodobě zvyšovat”. Společnost předplatitelům sdělila, že se jim do konce ledna začnou automaticky zobrazovat reklamy, a odkázala na webovou stránku, kde si mohou za sledování bez reklam připlatit. Na informační stránce o této změně Amazon upřesnil, že nebude zobrazovat reklamy u pronajatého nebo zakoupeného obsahu.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.