Foto: se svolením Microsoft

Služba Xbox Game Pass míří na vybrané televizory od Samsungu

Microsoft oznámil další detaily týkající se hraní na cloudové herní platformě Xbox. Asi nejzajímavější zprávou je, že Xbox Cloud Gaming se dostane do některých chytrých televizorů značky Samsung.

Xbox Game Pass bude na chytrých televizích k dispozici jako aplikace od 30. června. Dostupný bude ve 27 zemích a mimo jiné bude nabízet přístup ke knihovně her Xbox prostřednictvím cloudu. V knihovně najdete například také Fortnite, který si budete moci zahrát bez předplatného. Po zaplacení předplatného však hráči získají přístup také ke hrám, jakými je Flight Simulator, Morrowind či Skyrim.

Microsoft k tomuto kroku uvedl, že jde o další televizní partnerství v rámci evoluce v herním světě. Velmi pravděpodobně by se tento postup mohl opakovat i u dalších cloudových herních služeb, jako jsou Google Stadia, Amazon Luna a Nvidia GeForce Now. Cloudové hraní sice nedokáže nahradit konzoli, nicméně má také řadu výhod – mezi tu nejzásadnější patří například situace, kdy si chcete nějako hru pouze vyzkoušet, aniž byste museli utrácet peníze za přímý nákup daného titulu. Obrovskou výhodou je také fakt, že nemusíte vlastnit drahý herní hardware.

Přístup ke službě Game Pass získáte prostřednictvím herního centra na chytrém televizoru Samsung. Je to v podstatě vstupní stránka v softwaru televizoru, která umožňuje procházet nedávno hrané hry, trendové hry a hry, které byste si mohli chtít zahrát.

Nicméně i k tomuto hraní budete potřebovat kompatibilní ovladač. Skvělou zprávou ale je, že Xbox Game Pass funguje s téměř jakýmkoli ovladačem Bluetooth včetně ovladače Xbox od Microsoftu, a dokonce i s ovladačem Sony DualSense. Game Pass na chytrém televizoru vám také umožní zapojit se do hlasového chatu pro hry pro více hráčů a hry pro více platforem.

Zdroj: gizmodo.com