Foto: se svolením Google

Služba YouTube Go od letošního srpna končí

Používáte aplikaci YouTube Go? V srpnu se s ní budete muset rozloučit. Tým YouTube totiž nyní oznámil, že tuto odlehčenou alternativu ke své hlavní aplikaci vyřadí z provozu, a to především proto, že se v průběhu let stala v podstatě zcela zbytečnou.

YouTube totiž vyvinul aplikaci Go pro uživatele, kteří mají potíže s připojením, vysoké ceny mobilních dat nebo mají jejich telefony kvůli nízké kapacitě potíže se spouštěním hlavní aplikace. YouTube Go byla spuštěna v roce 2016 a za léta svého provozu se dočkala řady vylepšení, stejně tak se však dočkala aktualizací i hlavní aplikace YouTube.

Některá z vylepšení YouTube tak například umožňují, aby aplikace běžela efektivněji na zařízeních základní úrovně a u lidí s pomalými sítěmi (čímž v podstatě nahrazuje YouTube Go). Vývojářský tým také prozradil, že pracuje na nových ovládacích prvcích, které by lidem pomohly snížit spotřebu mobilních dat, pokud k nim mají omezený přístup.

Aplikace YouTube Go byla původně k dispozici v Indii a Indonésii, než se v roce 2017 dostala z beta verze do široké distribuce. V roce 2018 ji YouTube rozšířil do více než 130 zemí (včetně České republiky). 10MB aplikaci si tak mohlo stáhnout více uživatelů. Nyní však nastal čas se s ní rozloučit. Google všem uživatelům, kteří ji stále používají, doporučuje stáhnout si hlavní aplikaci. Ta kromě odlehčené verze umožňuje také vkládat komentáře, psát příspěvky, vytvářet obsah a používat tmavé téma.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.