Foto: se svolením Microsoft

Služby Microsoftu hlásí výpadek, nefunguje Bing, Copilot, ChatGPT a další weby

V Evropě nefunguje několik služeb Microsoftu včetně Bingu a Copilota, spolu s internetovým vyhledávačem ChatGPT a službou DuckDuckGo. Bing a Copilot ukazují prázdné stránky a chybu 429, zatímco DuckDuckGo pouze uvádí: „Při zobrazování výsledků vyhledávání došlo k chybě. Zkuste to prosím později.“

Na své stránce @MSFT365Status X společnost Microsoft uvedla: „Prověřujeme problém, kdy uživatelé pravděpodobně nemají přístup ke službě Microsoft Copilot. Pracujeme na analýze příčiny problému. Další informace naleznete v centru pro správu pod číslem CP795190.“ Problém potvrdila také společnost OpenAI a uvedla, že jej vyšetřuje.

Jak internetové vyhledávání ChatGPT (dostupné uživatelům služby Plus nebo firemním uživatelům), tak DuckDuckGo se spoléhají na rozhraní Bing API, proto jsou tyto weby nefunkční. Zdá se, že potíže s výpadky začaly dnes (23. května) již kolem třetí hodiny ráno.

Společnost Microsoft postihl podobný výpadek v lednu, kdy došlo k výpadku služby Teams v Severní a Jižní Americe. Tentýž měsíc společnost zasáhlo také rozsáhlé narušení bezpečnosti, přičemž americká vládní kontrolní komise označila bezpečnostní kulturu Microsoftu za nedostatečnou a potřebující revizi.

Zdroj: engadget.com