Smart Kid Belt – nenápadná alternativa k dětským autosedačkám

Bezpečnost dětí je prioritou každého rodiče, a to i (nebo možná především) v automobilovém provozu. Dětem do 12 let věku je již řadu let ze zákona nutné upravovat interiér vozu speciálními bezpečnostními prvky. Nejznámější z nich jsou autosedačky, případně sedací podložky, které zaručují, že bezpečnostní pásy v automobilu budou fungovat tak, jak mají. Opravdu malé děti musí být v autě skutečně pevně fixovány, ideálně pak proti směru jízdy, u starších dětí však existují i alternativy, jež mohou autosedačky plně nahradit, a navíc přinést celou řadu dalších výhod.

Jedním z produktů tohoto typu je Smart Kid Belt, tedy chytrý dětský bezpečnostní pás. Jedná se vlastně o speciální redukci na bezpečnostní pás, která jej umožňuje upravit tak, aby na tělo malého cestujícího přiléhal přesně tam, kde je potřeba.

Smart Kid Belt je použitelný pro děti od čtyř do dvanácti let a dokáže naplno nahradit běžné autosedačky. Oproti nim má hned několik výhod. Je levnější a děti z něho díky regulačnímu systému nevyrostou, navíc je možné jej přesně nastavit tak, aby pás probíhal místy, kterými má. Smart Kid Belt je také mnohem menší než autosedačka (váží pouze 120 gramů), díky čemuž jej může dítě mít u sebe v batohu a použít, když je potřeba, jeho montáž je mnohem rychlejší než montáž autosedačky. Díky kompaktní velikosti se vejde i do úložných míst v autě, mezi něž patří například boční kapsy ve dveřích. Cestování je navíc pro malé pasažéry pohodlnější, zvlášť pokud jich je více vedle sebe.

Systém Smart Kid Belt je homologovaný pro celé území Evropské unie a plně vyhovuje předpisům daných zákonem o provozu na pozemních komunikacích. Součástí balení je i potvrzení pro případnou policejní kontrolu. Celý systém prošel řadou nárazových testů, a výrobce tak může garantovat, že malý nenápadný popruh Smart Kid Belt ochrání dítě stejně, jako prémiová autosedačka. Systém je legální a uznávaný úřady i policií, takže se nemusíte bát případných problémů. Pás teoreticky mohou používat děti od tří let, jeho výrobce ale doporučuje použití pro děti od 4 let věku.

Smart Kid Belt je bezpečnostním prvkem a je tedy nutné aby byl opravdu spolehlivý a vydržel velké namáhání. Textilní i plastové komponenty pásu jsou proto vyrobeny z velmi kvalitních materiálů, jež zaručí opravdové bezpečí malého pasažéra. Výhodou oproti podsedáku, který se používá u starších dětí je že je možné Smart Kid Belt nastavit přesně na výšku pasažéra. Krátce po uvedení inteligentního pásu na trh se objevila kritika z řad odborníků, že tento pás neochrání dítě stejně jako sedačka. Výrobce pásu Smart Kid Belt tedy nechal udělat crashtest a z něj vyšlo, že při čelním nárazu ochrání pás cestujícího lépe než autosedačka.

Smart Kid Belt je výbornou alternativou ke klasické dětské autosedačce především pro kratší cesty a běžné denní cestování, na delší cesty je pak lepší alternativou autosedačka jež je lépe uzpůsobená menším dětským zádům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.