Foto: Unsplash

Snapchat bojuje s drogovými dealery, omezil doporučování přátel pro účty dospívajících

Snapchat kvůli zvýšení bezpečnosti používání aplikace mění funkci doporučování přátel. Konkrétně jde o omezení funkce Rychlé přidání, díky čemuž bude obtížnější, aby dospělí uživatelé kontaktovali dospívající. To znamená, že nově se nebudou zobrazovat účty 13 až 17letých v sekci Rychlé přidání, a to v tom případě, že nebudou mít s dotyčnou osobou dostatečný počet společných účtů (tedy stejných přátel).

Ačkoli tato změna nezabrání dospělým a dospívajícím v navazování kontaktů, přeci jen by měla snížit možnost kontaktovat neznámé osoby. V příspěvku na svém blogu totiž společnost uvedla, že tato změna je součástí snahy „boje proti epidemii fentanylu“, což je syntetický opioid a nebezpečná droga, která se šíří mezi mladými a její předávkování může způsobit až smrt. Snapchat se tedy snaží zabránit drogovým dealerům ve zneužívání této sociální platformy a vyhledávání potenciálních kupců mezi dospívajícími.

V posledních měsících se totiž zvedla vlna kritiky, která útočila na chování drogových dealerů na této platformě. Zákonodárci a bezpečnostní organizace zatlačili na společnost Snap, aby udělala více pro to, aby se dealeři nedostali na Snapchat, a to po zprávách o předávkování spojených s drogami zakoupenými prostřednictvím aplikace.

Kromě toho společnost uvedla, že zlepšila svou schopnost vyhledávat obsah týkající se drog, a to pomocí umělé inteligence. Ta dokáže odhalit až 88 procent tohoto nevhodného obsahu. Společnost také uvedla, že posílila tým, který přímo spolupracuje s orgány činnými v trestním řízení. Připravovány jsou také nové funkce rodičovské kontroly, které by rodičům usnadnily sledování aktivit jejich dětí v rámci aplikace.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.