Foto: Unsplash

Snapchat nyní nabízí pohodlnější sdílení videí z YouTube

Snapchat nově usnadňuje sdílení videí z YouTube. Nově lze video z oblíbené platformy sdílet prostřednictvím Snapu nebo Stories a zároveň umožňuje obejít proces kopírování, vkládání a připojování videa jako odkazu. Funkce je k dispozici jak pro Android, tak pro iOS.

Jak na to? Stačí přejít na YouTube a vyhledat konkrétní video, které chcete sdílet, stisknout tlačítko „Sdílet“ a poté vybrat možnost „Snapchat“. Dojde k otevření aplikace Snapchat a video se automaticky zobrazí ve fotoaparátu jako vlastní samolepka se jménem, miniaturou a tvůrcem videa. Po vytvoření snímku nebo videa si můžete pohrát s velikostí samolepky, otočit ji a umístit kamkoli na obrazovku. Každý, kdo si váš snímek nebo příběh prohlédne, může kliknout na odkaz a prohlédnout si video v aplikaci YouTube nebo ve webovém prohlížeči.

Pokud jste se někdy dříve pokoušeli připojit video z YouTube, pravděpodobně víte, že bylo nutné zkopírovat odkaz z YouTube a poté otevřít Snapchat, kde jste museli vytvořit fotografii nebo video, stisknout ikonu sponky a vložit odkaz (nebo dát Snapchatu přístup do schránky). Video se zobrazilo jako banner s možností změny velikosti s malou miniaturou spolu s názvem videa.

Starý způsob přidávání videí z YouTube je zachován, nicméně novější možnost je podstatně snazší a zároveň i výrazně líbivější. Nová samolepka vám poskytne jasnější pohled na miniaturu videa a skutečně vám ukáže jméno tvůrce, který za videem stojí, zatímco starý formát odkazu tuto informaci nezobrazoval.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.