Foto: se svolením Pixy

Snapchat představilo malý a cenově dostupný selfie dron

Létající fotoaparát je letošní novinkou od společnosti Snap, která se proslavila především svojí aplikací ke sdílení fotografií Snapchat.

Malý žlutý dron se jmenuje Pixy a společností je popisován jako „volně létející pomocník,“ měl by sloužit především k pořizování selfie, aniž by byla potřeba selfie tyč.

Pixy funguje samostatně a za letu pořizuje záznamy, které se pak bezdrátově přenášejí a ukládají do aplikace. Na konci letu přistane dron majiteli v dlani.

Od čtvrtka je tento gadget k dispozici ve Francii a USA, kde jsou zákony týkající se používání dronů mírnější než například ve Velké Británii. “Každý, kdo létá s dronem ve Velké Británii, musí dodržovat britský Dronecode,“ uvedl mluvčí britského Úřadu pro civilní letectví.

Pixy váží pouhých 101 gramů a velikostí není o mnoho větší než dlaň. Má 16 GB interní paměť k ukládání fotografií (které lze rovnou odesílat do aplikace Snapchat) a 12 Mpx kameru. Cena dronu je 229 dolarů, tedy necelých 5400 Kč.

Přestože se Snapchatu nedostává takové pozornosti jako jiným sociálním sítím, typu Facebook a Twitter, zůstává nesmírně populární. Snapchat má až 300 milionů aktivních uživatelů denně po celém světě, uvádí společnost a dodává, že jejich sociální síť oslovuje více než 75 % osob ve věku 13–34 let ve více než 20 zemích.

Zdroj: bbc.comtheverge.com