Foto: Unsplash

Snapchat přináší nové funkce, pomocí nichž se můžete naučit základy znakového jazyka

Zajímá vás znakový jazyk a měli jste někdy chuť se naučit alespoň její základy? Snapchat vám to nově umožní. V rámci Mezinárodního týdne neslyšících totiž zavádí nové Lenses a samolepky pro rozšířenou realitu, které zájemcům pomohou naučit se základy znakového jazyka. Nutno ale podotknout, že jde o americký znakový jazyk, který se od českého liší.

Společnost nové nástroje vyvinula pod vedením členů ze svého týmu, kteří jsou sami neslyšící nebo nedoslýchaví. Novinka využívá umělé inteligence a technologie počítačového vidění společnosti SignAll, která dokáže rozpoznat a přeložit znakový jazyk.

Pomocí nových Lenses se uživatelé mohou naučit prstovou abecedu, v rámci níž se prsty tvoří jednotlivá písmena a hláskuje se slovo. Zájemci se dále mohou naučit hláskovat své uživatelské jméno a některá běžná slova (např. láska, úsměv). Kromě toho ale Snapchat přinesl také Bitmoji a Cameos samolepky s běžně používanými znaky znakového jazyka.

Společnost doufá, že tyto nové prvky na její platformě mohou zvýšit povědomí a pomohou více lidem naučit se nový způsob komunikace. Jennica Poundsová, která je klíčovou postavou projektu, uvedla, že „neslyšící lidé se v rámci projektu snažili používat znaky, které jsou pro ně typické,“ díky čemuž by si uživatelé měli osvojit základy znakového jazyka a její principy. Jde tedy o jakési seznámení a dobrý začátek pro všechny zájemce, které tento jazyk zajímá a chtějí se jej naučit.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.