Zdroj: pixabay.com

Snapchat zavádí novou funkci Kontrola přátel, která uživatelům umožní provést radikální úklid v přátelích

Oblíbená sociální aplikace Snapchat, která je určena primárně k zasílání fotek, zavádí novou a poměrně neobvyklou funkci Kontrola přátel. Novinka má uživatelům připomenout, aby si udělali pořádek ve svých přátelích. Konkrétně jim pomůže odstranit ty kontakty, které ve skutečnosti mezi skutečné přátele nepatří.

Odstranění „nevhodných“ přátel bude umožněno po zaslání oznámení v podobě sloganu „Snapchat je pro skutečné přátele“. Uživateli bude poté umožněno postupně projít jednotlivé kontakty a odebrat osoby, s nimiž již nechce zůstávat ve spojení. Ačkoli Snapchat pochopitelně již nabízí odstranění vybraného kontaktu, s novou funkcí bude uživatel moci postupně projít všechny přátele, a udělat si tak na svém účtu opravdový pořádek.

Kromě toho ale platforma po uvedené funkci sáhla také v rámci propagace mezinárodního Dne bezpečnějšího internetu, který připadá na 9. února. Každopádně na novou funkci si uživatelé budou muset ještě několik týdnů počkat. Snapchat prozatím připravuje pouze její náhled.

Funkce Kontrola přátel na této platformě nepřekvapila. Již od svého vzniku v roce 2011 se totiž Snapchat prezentuje spíše jako sociální aplikace pro nejbližší přátele a nikoli pro široké masy anonymních „přátel“. Kromě toho jde také o způsob, jak se Snapchat snaží viditelně distancovat od Facebooku, který je přesně tím, čím Snapchat být nechce a pravidelně se okolo něj rojí kauzy o šíření dezinformací a podobně.

Rozhodně jde o krok vpřed, který může teoreticky pomoci zejména mladším uživatelům uvědomit si, jaké nástrahy sociální sítě přinášejí.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.