Foto: Unsplash

Snímače otisků prstů u Galaxy Z Fold 4 a Flip 4 budou údajně opět umístěny v tlačítku napájení

Přestože se představení nové generace skládacích zařízení od Samsungu dočkáme až za několik měsíců, pomalu se objevují další zajímavé podrobnosti. Poslední taková zpráva odhalila, že Galaxy Z Fold 4 a Flip 4 by měly disponovat stejným bočním snímačem otisků prstů jako minulá generace. Znamená to tedy, že se nedočkáme snímače otisků prstů v displeji.

Informace pochází ze serveru Business Korea. Samsung prý sice zvažoval použití této technologie u nových zařízení, každopádně nakonec zůstal u ověřeného systému. Co za tímto rozhodnutím stojí? Velmi pravděpodobně svoji roli sehrála uživatelská přívětivost, jelikož integrace snímače otisků prstů v tlačítku napájení umožňuje rozpoznat otisky prstů pohodlně již při aktivaci obrazovky.

A tak zatímco snímače otisků prstů v displeji jsou v současné době u vlajkových lodí v podstatě standardem, u skládacích zařízení je tomu jinak. Snímač otisků prstů umístěný na boku je totiž pro tento typ smartphonů mnohem praktičtější. Umožňuje totiž odemknout zařízení jak v zavřeném, tak v otevřeném stavu. Pokud by Samsung přešel na snímač v displeji, musel by být jeden snímač na vnějším displeji a druhý uvnitř.

Pokud by proto Samsung přeci jen nakonec zvolil snímač v displeji, implementace by byla pravděpodobně podobná patentu, který se již dříve objevil. Ten ukazoval dva vzájemně propojené snímače, z nichž první byl umístěn uprostřed vnějšího displeje a druhý na levé straně vnitřního displeje.

Zdroj: 9to5google.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.