SoftBank investuje 2,25 mld. dolarů do divize autonomních aut automobilky GM

Japonský gigant prostřednictvím svého fondu Vision Fund investuje 2,25 mld. dolarů do divize autonomních vozidel automobilky GM. Díky tomu fond získá téměř pětinový podíl v projektu plně autonomního vozu Cruise.

Fond poslední dobou penězi rozhodně nešetří. Již dříve vložil značné prostředky např. do rozvoje služeb sdílených jízd společností Uber, Didi Chuxing, Grab nebo Ola, jeho hlavním zájmem je nicméně podpora internetových, kyberbezpečnostních a technologických firem (společnost prostřednictvím fondu nebo skupiny SoftBank Group investovala do firem jako Nvidia, Boston Dynamics, Brain Corp, Cybereason a dalších).

Nová investice by spolu s vlastními prostředky automobilky měla poskytnout potřebný kapitál k tomu, aby GM mohla uvést svou službu sdílených jízd prostřednictvím autonomních vozidel Cruise již příští rok. Investice bude rozdělena na dvě části – prvních 900 mil. dolarů automobilka obdrží při dokončení transakce a zbytek bude uvolněn ve chvíli, kdy budou autonomní vozy připraveny na komerční nasazení.

Automobilka koupila startup Cruise v roce 2016 za miliardu dolarů a autonomní vozy Cruise již nějakou dobu testuje v San Francisku a na předměstí Phoenixu v Arizoně. V lednu tohoto roku požádala federální orgány o povolení k nasazení plně autonomních aut Chevy Bolt jako přípravu na spuštění zmíněné služby na sdílení autonomních jízd.

 

Zdroj: endgadget.com, fortune.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.