Sonda Space Selfie se zřítila na zahradu farmářky v Michiganu

Projekt společnosti Samsung nesoucí název Space selfie je u konce. Speciální meteorologický balón, který vynesl zařízení do stratosféry se totiž za zatím nezveřejněných informací zřítil na zem. Dopadl do oblasti Gratiot County v Michiganu, kde jej našla na své zahradě farmářka Nancy Mumby-Welkeová. K místě nehody jí přivedla rána, která se ozvala při dopadu.

To že jde zařízení z dílny Samsungu bylo jasné na první pohled díky logům a polepům, které na sobě konstrukce měla. Celou nehodu nejdříve prošetřila místní policie, která následně povolala zástupce Samsungu, kteří si zařízení odvezli k dalšímu zkoumání. Během incidentu naštěstí nedošlo k žádnému zranění. Konstrukce přitom spadla do míst, která jsou obydlena.

Zástupci společnosti Samsung ve svém vyjádření řekli, že se jednalo o plánovaný manévr namířený do venkovské oblasti s řidším osídlením. Dodali, že litují všech způsobených nepříjemností. Pády těles ze stratosféry jsou do vysoké míry ovlivněny počasím a vzdušným prouděním. Protože mají relativně malou rychlost, jsou náchylnější k tomu svou trasu změnit a jejich pády proto mohou být nebezpečné.

Samsung zatím nevydal zprávu o tom, jak v pádu obstál mobilní telefon Samsung S10 5G, který byl hlavním aktérem celého projektu. Ačkoliv se jedná o PR projekt, který byl jistě odvážný a přitáhl k sobě hodně pozornosti, jeho zakončení bychom mohli považovat vzhledem k okolnostem za přinejmenším problematické.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.