Foto: Unsplash

Sonos ukončuje podporu přehrávání místních souborů pro Android

Společnost Sonos brzy ukončí podporu funkce, která uživatelům umožňuje streamovat soubory uložené lokálně v zařízeních se systémem Android přímo do reproduktorů této společnosti. „S vydáváním novějších verzí mobilních operačních systémů se někdy může změnit způsob sdílení informací mezi zařízeními, a tato funkce nadále nebude kompatibilní s novějšími verzemi operačního systému Android,“ uvedl Sonos. Změna vstoupí v platnost 23. května 2023. Společnost ukončila podporu podobné funkce v systému iOS již v roce 2019.

Existují však i další možnosti, jak přehrávat soubory uložené v zařízeních se systémem Android do reproduktorů Sonos, nejjednodušší je pravděpodobně Bluetooth. Také můžete soubory nahrát na jednotku NAS v síti nebo do podporované streamovací služby. Sonos podporuje přehrávání uživatelsky nahraných souborů ze služeb Apple Music, YouTube Music, Deezer a Plex.

Zrušení podpory v systému Android odstraní z aplikace Sonos jednu z mnoha možností poslechu, čímž se z ní stává méně komplexní nástroj pro potřeby uživatelů. Vzhledem k popularitě streamovacích služeb se může stát, že by tato funkce stejně nebyla příliš využívána a časem by zanikla.

Zdá se dost pravděpodobné, že Sonos ukončuje podporu této funkce z důvodů kompatibility, ale jak poznamenává The Verge, Google a Sonos proti sobě vedou právní bitvu kvůli porušování patentů. Přesto je načasování tohoto kroku společností Sonos pravděpodobně jen náhoda, vzhledem k tomu, že spor mezi oběma stranami se táhne již několik let.

Zdroj: engadget.com