Foto: se svolením Honda

Sony a Honda spojí síly a začnou vyrábět elektromobily

Sony a Honda plánují společně založit novou společnost, jejímž cílem bude navrhovat, vyrábět a prodávat elektromobily. Projekt prozatím nebyl spuštěn, nicméně obě společnosti již podepsaly memorandum. Název nové společnosti prozatím neznáme, nicméně firma by měla vzniknout ještě letos a prodej prvního elektromobilu je plánován na rok 2025.

Výroby se chopí Honda, zatímco nová společnost bude mít na starosti design, vývoj a prodej vozů. Společnost Sony zase bude vyvíjet platformu pro služby. Nové partnerství tak propojí odborné znalosti společnosti Honda v oblasti výroby a prodeje automobilů se schopnostmi společnosti Sony v oblasti obrazových senzorů, telekomunikace a zábavy.

„Nová společnost bude usilovat o to, aby stála v čele inovací, evoluce a expanze mobility po celém světě, a to prostřednictvím širokého a ambiciózního přístupu k vytváření hodnot, které překonávají očekávání a představy zákazníků,“ uvedl generální ředitel společnosti Honda Tošihiro Mibe. „Těchto cílů budeme dosahovat s využitím špičkových technologií a know-how společnosti Honda ve vztahu k životnímu prostředí a bezpečnosti a zároveň sladíme technologická aktiva obou společností. Ačkoli jsou společnosti Sony a Honda společnostmi, které mají mnoho historických a kulturních podobností, naše oblasti technologických znalostí jsou velmi odlišné. Proto věřím, že tato spolupráce, která spojuje silné stránky obou společností, nabízí velké možnosti pro budoucnost mobility.“

Společnost Sony již delší dobu vysílala signály, že plánuje vstoupit do automobilového průmyslu. Na veletrhu CES 2020 společnost předvedla koncepční elektromobil s názvem Vision-S a na veletrhu CES 2022 na něj navázala modelem Vision-S 02. Toto je však její první konkrétní krok.

Zdroj: theverge.com