Sony chce údajně prodat svou streamovací videoslužbu Playstation Vue

Sony usiluje o prodej své streamovací videoslužby Playstation Vue a již jedná s potenciálním kupcem. S odkazem na zdroje obeznámené se záležitostí o tom píše web The Information.

   Služba přišla v loňském roce o téměř čtvrt milionu předplatitelů (nyní jich má zhruba půl milionu) a výrazně zaostává za konkurenčními službami, jako je AT&T TV Now (dříve DirecTV Now), Sling TV nebo Hulu. Přispěla k tomu sama Sony, když v poslední době několikrát zvýšila cenu služby. Naposledy tak učinila v létě, kdy cenu nejzákladnějšího předplatitelského plánu zvedla o pět dolarů měsíčně. Služba je podle jiných zdrojů kvůli zvyšujícím se nákladům na programy již nějakou dobu prodělečná.   

   Japonský technologický gigant prý o možném prodeji služby jedná se sportovně zaměřenou streamovací platformou FuboTV a rád by za ní dostal desítky milionů dolarů. Diskuse jsou podle webu každopádně na začátku a v tuto chvíli není jasné, jestli skončí „dealem“.

   Zpráva přichází v době, kdy se pole streamovacích videoslužeb chystají vstoupit některé „těžké váhy“ – od 1. listopadu bude dostupná služba Apple TV+ a o necelé dva týdny později dorazí služba Disney+. Příští rok navíc telekomunikační gigant AT&T spustí platformu HBO Max a společnost NBC službu s názvem Peacock.

   Platforma Sony byla představila na konci roku 2014 a spuštěna na vybraných trzích o několik měsíců později. 

Zdroj: pcmag.com, theinformation.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.