Zdroj: youtu.be

Sony doplňuje informace o zpětné kompatibilitě konzole PS5, k dispozici by na měla být většina her z PS4

Prezentace společnosti Sony k novým konzolím PlayStation 5 byla informačně velmi bohatá (i když podle mnohých až příliš technicistní). Jednou z největších otázek, jež po jejím konci vyvstala, byla otázka původně slibované zpětné kompatibility. O té se mluvilo jako o jedné ze zásadních výhod (i s ohledem na zatím poměrně malý počet ohlášených titulů).

Fanoušci i odborná veřejnost po prezentaci zasypali Sony otázkami, a ta přispěchala s oficiálním doplněním. Podle ní bude PlayStation podporovat valnou většinu z více než 4 000 titulů, jež zatím na PS5 vyšly. Během prezentace architekt nové platformy, Mark Cerny, mluvil o podpoře sto nejlepších titulů, jež na PS4 vyšly. Sony tuto zprávu doplňuje s tím, že věnuje značné úsilí tomu, aby pro majitele nové konzole byla dostupná paleta starších her v co nejširší míře.

Sony navíc dodává, že starší tituly by mohly na nové konzoli fungovat lépe, pracovat s vyšším rozlišením i vyšší snímkovou frekvencí. Dodává také, že tituly na novou konzoli testuje po jednom a u některých z nich se daří dosáhnout většího zlepšení než u jiných. Top 100 nejhranějších titulů PS4, o nichž mluvil během prezentace Cerny, byla jen ukázkou současného úsilí, jež Sony v oblasti zpětné kompatibility vyvíjí.

Sony u svých konzolí zatím zpětnou kompatibilitu – na rozdíl od konkurenčního Xboxu – nikdy nepřinesla. Důvodem byla především hardwarová odlišnost konzolí a nemožnost tituly efektivně emulovat. Jak se však zdá, čtvrtá a pátá generace by k sobě (po stránce základní architektury) měly mít poměrně blízko, a díky tomu bude možné hrát starší tituly i na novější konzoli.

Zdroj: blog.us.playstation.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.