Sony na CES 2018 údajně představí tři nové smartphony

   Společnost Sony možná ukáže na nadcházejícím veletrhu CES tři nové telefony. Podle webu venturebeat.com to budou modely Xperia XA2, XA2 Ultra a L2.

Smartphony mají být vylepšenými verzemi modelů Xperia XA, XA Ultra a L. Web  nevylučuje, že si Sony telefony „schová“ až na výstavu a konferenci Mobile World Congress 2018 v Barceloně, konající se na přelomu února a března. Tak tomu ostatně bylo i v případě novinek z minulých let.

Jednou z významnějších změn u nových smartphonů střední třídy je výměna čipsetu – místo čipů od MediaTeku mají být osazeny výkonnějším procesorem Snapdragon 630, běžícím na frekvenci 2,2 GHz. Model XA2 se prý dočká zvětšení úhlopříčky na 5,2 palce (dříve 5 palců) a bude mít Full HD rozlišení displeje místo HD rozlišení. Telefon XA2 Ultra má nově disponovat úhlopříčkou 6 palců, rozlišení displeje ovšem zůstává stejné jako minule, tedy Full HD.

Oba zmíněné modely budou mít podle neoficiálních zpráv k dispozici stejné množství paměti a úložného místa jako jejich předchůdci, tedy 4 GB a 64 GB u smartphonu XA2 Ultra a 3GB a 32 GB u menšího. Model XA2 prý dostane upgrade fotoaparátu, který by se měl chlubit rozlišením 21 MPx a podporou natáčení videí ve 4K. Větší sourozenec má podle webu stejné rozlišení zadního fotoaparátu jako model XA2, ale oproti němu nabídne duální přední fotoaparát, který rovněž podporuje natáčení videí ve 4K rozlišení. Čtečka otisku prstu je u obou tentokrát umístěna pod zadním snímačem.

Designově se všechny tři telefony nemají příliš lišit od svých starších verzí a budou mít pravděpodobně opět větší rámečky, než má dnes i ve střední třídě konkurence. Sony však na tento rok údajně chystá výkonnější smartphony, které by mohly mít rámečky podstatně menší. V závěru loňského roku se spekulovalo o tom, že jedním z nich bude bezrámečková Xperia A Edge, pravděpodobně nová vlajková loď společnosti s úhlopříčkou 6 palců a displejem ve 4K.

O posledním telefonu, tedy o modelu L2, toho příliš známo není. Do vínku prý dostal stejnou úhlopříčku jako jeho předchůdce, tedy 5,2 palce, i stejné rozlišení displeje (720p). Kromě toho údajně nebude softwarově běžet na Androidu Oreo jako výše jmenované modely, ale dodávat se má s verzí Nougat.

To, s čím Sony na lasvegaský veletrh nakonec přijde, nebo nepřijde, se dozvíme již příští týden.

Zdroj: venturebeat.com, techradar.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.